Przewrotna taktyka PISPIS twierdzi: Trybunał Konstytucyjny powinien rozpocząć rozprawę dotyczącą zgodności ustawy z konstytucją na podstawie tej właśnie ustawy, a potem dopiero orzec, czy jest ona zgodna z konstytucją.

Ha, ha, ha, to tak, jakby podano człowiekowi kawę z cyjankiem potasu i kazano najpierw wypić, a potem sprawdzić czy jest zatruta.

Różni komentatorzy próbują dociec dlaczego PIS tak upiera się, aby Trybunał Konstytucyjny pozostał sparaliżowany, jak dotąd nie słyszałem, aby ktoś przypomniał sobie co mówił PIS w kampanii wyborczej. PIS czeka do czerwca na koniec kadencji prezesa Banku Narodowego, a potem wydrukuje bilion złotych i pokryje wszystkie obiecanki wyborcze ku ogólnej szczęśliwości.

Nowy prezes Narodowego Banku okazał się twardym facetem i nie dał się namówić na produkcję pieniędzy. W tej sytuacji powstał problem z zaspokojeniem finansowym obiecanek wyborczych. Jedyna, jak dotąd spełniona obiecanka, to 500+ na którą już zaciągnięto kredyt w wysokości 20 miliardów złotych. Aby spełniać dalsze obiecanki rozdawnicze postanowiono sięgnąć do OFE.

20.03.17 Wszyscy zastanawiają się dlaczego Antoni wyrzuca z wojska oficerów. Do dziś odeszło już 30 generałów i 200 pułkowników. Moim zdaniem sprawa jest jasna, gdyby zaczęły się poważne zamieszki przeciwko rządowi, to poprzednia kadra nie pozwoliłaby tłumić ich przy pomocy wojska.

11.09.17 No i wróciła sprawa biliona złotych. Co prawda nie udało się takiej kwoty wydrukować, więc "naczelnik" wymyślił reparację od Niemiec za szkody wojenne. Odszkodowanie powinno wynosić bilion złotych. Ale wtedy mógłby zarządzać.